پنج دیواری

هنوز خوش بین م به سبزیِ فردا

پنج دیواری

هنوز خوش بین م به سبزیِ فردا

پنج دیواری
پـیـونـدهـا :: Links

"الف...
..................

«الهی لا تکلنی الی نفسی طرفه عین ابدا»

شمع و گل و پروانه و بلبل همه جمعند؛ ای دوست، بیا رحم به تنهایی ما کن ... !

.


.
عزیز جانم سلام، سلام بر این شب های بی نظیرت؛ سلام بر رجب المجرب ت. سلام بر ترنم "یا من ارجوه ت". سلام بر شب دلدادگان ت. بر لیله الرغائب ت. کجایند مشتاقان به رحمتت؟ کجایند عارفان به محبتت؟ کجایند عارفان به بزرگیت؟ صدای اغفر لنای ت و ارحمناى ت سراسر خیابان را گرفته ست. سبحان الله. چه بهشتی راه انداخته ای! چشمه ی شراب نگاهت می جوشد و تشنه نگاهم داشته ای. این همه روز و این همه ماه. امشب راه باز کرده ای برای امثال من بی سر و پا! امشب چه زیبا به تماشا نشسته ای... . 
امشب تمام آرزوهایم را برایت نوشتم. فرشتگانت را می دیدم که از آسمان هفتم می آمدند و دست تکان می دادند، آسمان در پس این غروب دلگیر امشب خوش نقشی بر لبانش بسته ست و لبخد بی نظیری می زند... . جای یک نفر امشب حسابی خالی ست. مادرم پسرت هنوز نیامده ست؛ مهدی ات هنوز در کوچه پس کوچه های غربت این شب رغائب غائب ست. مادر جان؛ افطار نکرده بودم؛ صدای اذان را که شنیدم دست به آسمان بردم و نام مهدی ت را له لب آوردم و دعایش کردم. دعای فرج را خواندم و هدیه اش کردم. امروز پنجاه و هفتمین روزست که یاسین می خوانم و هدیه اش می کنم. این شب ها را باید غنیمت شمرد. این شب ها جای مان باید صحن انقلاب می بود، یا شاید اگر لیاقتش را داشتیم ایوان طلا، یا نه اگر لیاقتش را داشتیم ایوان حرم حضرت امیر، یا نه لیاقتش را داشتیم مدینه النبی، یا نه اگر لیاقتش را داشتیم در رکاب حضرت کنار مزار مادر... . امشب شب دلدادگی با خداست. آری با تو ام خدا. امشب شب دلدادگانیست که صف کشیده اند در خانه ات. امشب آمده ام در خانه ات ناز کنم و طلب نیاز. امشب آمده ام با دلم بازی کنی. امشب آمده ام صدایت کنم و جوابم را بدهی. امشب آمده ام تا صبح کنار هم باشیم. امشب سرم را پایین انداختم و یک بار گفتم یا ستار العیوب؛ بعد آمدم در خانه ات، گفتم یا غفار الذنوب، درب خانه ات را به صدا در آوردم. خود به چشمانم دیدم که چه مشتاقانه به انتظارم نشسته بودی... . امشب از هر دری که می آیم؛ از هر راهی که می آیم به شما ختم می شود؛ کوچه پس کوچه های دل م را امشب خوب به بازی گرفته ای. یک بار کربلایی ام می کنی. یک بار به زیارت حرم حضرت رضا می فرستی ام. یک بار صحرای عرفات و یک بار مدینه النبی. یک بار کنار بانویم زینب و یک بار کنار عبادتگاه آقایم مهدی. خدایا بازیت گرفته ست امشب. چه می کنی با دلم. امشب شب بله برون ست انگار. ناز می کنم و نازم را می خری! امشب خوب به همه ی بنده هایت حال می دهی. امشب نمی گذاری کسی دست خالی از خانه ات برود. امشب عاشقان را خوب دور می چرخانی. امشب فرشتگان ت را فرستادی برای عشق بازی با بندگانت. امشب زمین سراسر بوسه است و عطر بهارنارنج. امشب باران رحمتت را فرستادی و صمیمانه به نظاره نشسته ای. هعی... . خدا چه کرده ای امشب با دل این بنده ات!
.
«امشب، من تمام دعاها و آرزوهای عمرم را یک جا به محضرت آورده ام. امشب، در پی آنم که به اندازه یک عمر از تو طلب کنم. تو تنها کسی هستی که وقتی آرزوهایم را با او در میان می نهم، احساس خفت و حقارت نمی کنم. تو هرگز به آرزوهایم نمی خندی. هرگز حاجت های مرا به سخره نمی گیری. مرا به خاطر آرزوهایم تحقیر نمی کنی. من در حضور تو حتی از کوچک ترین آرزوهایم چشم نمی پوشم. همه را، همه را تنها به تو می گویم. همه رؤیاهایم را، خواسته هایم را، هرقدر کوچک و کودکانه، با تو می گویم تویی که مرا دوست داری و از من به من نزدیک تری. باید از لحظه لحظه ی زمان در شب آرزوها بهره برد و همراه سیل عاشقان الهی به سوی خدا پرواز کرد و به یاد او بود زیرا ممکن است فرصت چنین شبی دوباره نصیب ما نگردد؛
امشبی را که در آنیم غنیمت شمریم
شاید ای جان نرسیدیم به فردای دگر»
.
.
..
...
..
.
هشتمین کتاب بهشتی
این جاده ها به رسم وفا می رسد به تو
آیینــــــه آیینـــــه صــدا می رسد به تو
دلـــتـنگی دوباره به من می رسد ولی...
پایان بغض و اشک و دعا می رسد به تو
دنبـــــال تــو دویــده ام امــا نـدیـدمــت
این پای پینه بسته کجا می رسد به تو؟!
عطری بهشت را به ضریحت می آورد
وقتی ســـــلام ســبز خدا می رسد به تو
خود مانده ای غریب ولی گریه میکنی
عـــــطر بقیــع فاطمه تا می رسد به تو!
ای هــشــتمیــن کتـــاب بهــشتی ما
هر شب دلم هجا به هجا می رسد به تو
من یک غـــزل برای نگاهت نوشتــه ام
با دسـت های باد صبا می رسد به تو
.
بهنام جعفری

پی نوشت:
(1)
من و این همه نبودن ِ تو
سال‌هاست که با هم زنده گی می‌کنیم
رحم کن!
مگذار من و این همه نبودن ِ تو
با هم بمیریم ...

.
.
اللهم صل على على بن موسى الرضا المرتضى الامام التقى النقى و حجتک على من فوق الارض و من تحت الثرى ، الصدیق الشهید صلاة کثیرا تامة زاکیة متواصلة متواترة مترادفة کافضل ما صلیت على احد من اولیائک.
دلم همه اش صحن انقلاب ست؛ اللهم انی اتقرب الیک بحبهم و بولایتهم...
(2)
ما شعر می‌گوییم
ما
که نمی‌توانیم زندگی کنیم

(3)
هوای شهر بهاری ولی غم انگیز است
بهار اگر تو نباشی شبیه پاییز است...

.
گوش جان بسپارید:
.
.
«مست توام از جرعه و جام آزادم
مرغ توام از دانه و دام آزادم
مقصود من از کعبه و بتخانه تویی تو
ور نه من از این هردو مقام آزادم »
.
دریافت
حجم: 4.04 مگابایت
.

نظرات (۱)

این ماهیا عالیه عالی
:)
پاسخ:
متشکرم خانمِ معصومه.
.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی